Grupet ekstremiste ne Kosove, Jahjaga mbledh krerët e shtetit

Grupet ekstremiste ne Kosove, Jahjaga mbledh krerët e shtetit

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

  Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka zhvilluar sot një takim të përbashkët me kryeministrin, Hashim Thaçi, ministrin e Punëve të Brendshme, zotëri Bajram Rexhepi, dhe me udhëheqësit e institucioneve të sigurisë në Kosovë, drejtorin e AKI-së, Bashkim Smakaj, drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, kryeprokurorin e shtetit në largim, […]
 • 12
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Takimi me Volersin, Ahmeti: Ivanov nuk përfaqëson shqiptarët

Takimi me Volersin, Ahmeti: Ivanov nuk përfaqëson shqiptarët

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka pritur sot në Tetovë Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Poll Volers. Bashkëbiseduesit shkëmbyen opinione rreth zhvillimeve politike në vend, integrimet euroatlantike të Maqedonisë dhe zgjidhjen e çështjes së emrit, marrëdhëniet ndëretnike, por edhe reformat në vend.  Volers theksoi se vizita e z.Victoria Nuland, Ndihmës Sekretares së […]
 • 10
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Predha e Izraelit vret legjendën e Palestinës

Predha e Izraelit vret legjendën e Palestinës

Nga Lexo ne prej www.lexo.mk

Palestina ka marrë edhe një lajm tjetër të hidhur. Ky vend tashmë ka humbur edhe ish lojtarin më të mirë në histori të futbollit të tyre, Ahed Zaqout.  Zaqout, tash 49 vjeçar,para pak kohe ishte përzgjedhës i kombëtares së Palestinës, vdiq kur një predhë e Izraelit goditi banesën e tij në Gaza deri sa ai […]
 • 11
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

"S'ka patur transplant organesh gjatë luftës"

"S'ka patur transplant organesh gjatë luftës"

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se Kosova duhet ta kalojë edhe një sfidë, raportin e prokurorit të Task Forcës për Hetime Speciale të BE-së, Clint Williamson. Sipas tij, ky raport nuk mund ta dëmtojë imazhin e luftës së UÇK-së.Në një intervistë për "Epoka
 • 11
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Fotoja e parë e Zahos me motrën dhe vëllain (FOTO LAJM)

Fotoja e parë e Zahos me motrën dhe vëllain (FOTO LAJM)

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Ndërsa jo më larg se dje, kryeministri Edi Rama falenderoi publikisht bashkëshorten e tij Linda, për sjelljen në jetë të djalit të tyre Zaho, duke e cilësuar të voglin shumë king, një foto na e vërteton këtë fakt.Zaho Rama, djali i kryeministrit, shfaqet për herë të parë me nje foto në publik,
 • 17
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

BDI s'e njeh legjitimitetin e Ivanovit

BDI s'e njeh legjitimitetin e Ivanovit

Nga LajmPress ne prej lajmpress.com

BDI-ja nuk lëshon pe’ nga mos njohja e legjitimitetit të presidentit. Çështja e legjitimitetit të kontestuar ishte sot në qendër të bisedimeve të kreut të
 • 20
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Ivanov: Vetem BDI-ja, nuk i perfaqeson shqiptaret

Ivanov: Vetem BDI-ja, nuk i perfaqeson shqiptaret

Nga LajmPress ne prej lajmpress.com

Presidenti i Republikes se Maqedonise Gjorgji Ivanov per gazeten "Dnevnik" ka thene se "BDI-ja nuk e ka të drejtën të pretendoj se vetëm ajo, dhe
 • 14
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Del Ponte: Do të kthehesha për t’i gjykuar krerët e UÇK’së

Del Ponte: Do të kthehesha për t’i gjykuar krerët e UÇK’së

Nga LajmPress ne prej lajmpress.com

Ish-kryepokurorja e Tribunalit të Hagës Carla Del Ponte, ka thënë se do ishte e gatshme të kthehej në Hagë për të përfaqësuar aktakuzën kundër krerëve
 • 16
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Kyçur To Ngjarjet.com

Nuk keni llogari ende,ju lutem regjistroheni!

Ju duhet te kyceni qe te publikoni lajme

Publikime anonime nuk lejohen! Ju patejter te kyceni qe te publikoni lajme. Nuk keni llogari? Regjistrohu tani, eshte falas!