Ja sa para dhe ari kishte ruajtur Tito!

Ja sa para dhe ari kishte ruajtur Tito!

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Komisioni Kombëtar i Serbisë ka hapur vitin e kaluar sekretin më të madh të Jugosllavisë, i ruajtur për 33 vjet, përkatësisht ka hapur kasafortën personale të Josip Broz Titos, liderit të Partisë Komuniste të Jugosllavisë dhe ish-federatës .
 • 6
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Rrëfen ferrin e grave të rrëmbyera nga ISIS-i (Video)

Rrëfen ferrin e grave të rrëmbyera nga ISIS-i (Video)

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Gjate këtyre muajve të fundit të fushatës së tij të dhunës, Shteti Islamik ka kapur me qindra gra e vajza. Shumë pak prej tyre kanë arritur të shpëtojnë, e disa kanë treguar sesi përdhunohen prej militantëve të ISIS-it, sesi janë shtrënguar në martesa të padëshiruara e një pjesë janë kthyer në skllave seksuale.
 • 8
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Rrathët misteriozë në Jordani (Foto)

Rrathët misteriozë në Jordani (Foto)

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Në Jordani janë 12 rrathë misteriozë që mund të shihen vetëm nga ajri dhe të shpërndarë në të gjithë territorin e vendit, që kanë zgjuar ndër vite kureshtjen.
 • 6
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Vuçiq kishte shitur bulona (shrafa) në Londër (Foto)

Vuçiq kishte shitur bulona (shrafa) në Londër (Foto)

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, para se të bëhet kryeministër ishte zëdhënës i kriminelit serb që po gjykohet në Hagë, Vojisllav Sheshel, kurse më vonë ndërroi anë dhe bashkë me presidentin aktual të Serbisë, Tomisllav Nikoliq, u “demokratizuan” në një parti të re.
 • 18
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Aeroplanët luftarakë rusë provokojnë NATO-n

Aeroplanët luftarakë rusë provokojnë NATO-n

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Bombarduesit rusë po fluturojnë në hapësirën ajrore evropiane për të testuar përgjigjen e NATO-s dhe qartazi po simulojnë kushtet e një situate lufte, ka deklaruar Igor Sutiyagin.
 • 10
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Dita kur Izraeli sulmoi Amerikën (Video)

Dita kur Izraeli sulmoi Amerikën (Video)

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Në vitin 1967, në kulmin e konfliktit gjashtëditor arabo-izraelit, Forcat Ajrore izraelite filluan një sulm të paprovokuar mbi USS Liberty, një anije spiune e marinës amerikane e cila ishte duke monitoruar konfliktin nga ujërat ndërkombëtare në Mesdhe.
 • 14
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Arrestohet “çetniku amerikan”

Arrestohet “çetniku amerikan”

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

I arratisuri më i famshëm në Shtetet e Bashkuara, Eric Frein, i njohur si "çetniku amerikan", u arrestua pa asnjë kusht, pas gati shtatë javë fshehje.
 • 8
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Alarm: ISIS ka gati 200 gra kamikaze

Alarm: ISIS ka gati 200 gra kamikaze

Nga Telegrafi ne prej www.telegrafi.com

Luftëtarët e ISIS vijnë nga 80 vende të botës. OKB nuk ka ende një listë të detajuar të militantëve që shkojnë të luftojnë aty por këtë herë ka zbuluar se listës i janë bashkuar edhe vende që nuk mund të besoheshin.
 • 19
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Kyçur To Ngjarjet.com

Nuk keni llogari ende,ju lutem regjistroheni!

Ju duhet te kyceni qe te publikoni lajme

Publikime anonime nuk lejohen! Ju patejter te kyceni qe te publikoni lajme. Nuk keni llogari? Regjistrohu tani, eshte falas!