Qytetarët e Kosovës vendosën për PDK-në

Qytetarët e Kosovës vendosën për PDK-në

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Qytetarët e Republikës vendosën që të votojnë Partinë Demokratike të Kosovës dhe është kjo parti që ka legjitimitetin e popullit ka te drejten ti formojë institucionet.Memli Krasniqi nga PDK-ja tha se është pikërisht blloku ai që dje votoi kundër krijimit të institucioneve, duke votuar kundër zg
 • 6
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Shqiptari që luftoi me ISIS rrezikon deri në 10 vjet burg (FOTO LAJM)

Shqiptari që luftoi me ISIS rrezikon deri në 10 vjet burg (FOTO LAJM)

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Ky është i pari rast në Gjermani kur një person akuzohet për veprën e bashkimit me militantët e ISIS.Një shtetas gjerman, 20-vjeçar, me emrin Kreshnik Berisha me origjinë nga Kosova, që ka luajtur dikur për një klub futbolli në qytetin e Frankfurtit akuzohet se ka qenë militant i grupit radikal
 • 13
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Pajaziti: Blloku po e çon Kosovën në qorrsokak

Pajaziti: Blloku po e çon Kosovën në qorrsokak

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Zenun Pajaziti, deputeti i PDK-së shprehet se Blloku po e çon në një qorrsokak Kosovën. Në një prononcim për rajonipress, Pajaziti tha se para syve tanë po ndodhë rasti më tipik i dhunimit të vullnetit të qytetarëve i paparë deri më tani në vendin tonë.”Ka kohë që e kanë gojën me shprehjen “kapj
 • 17
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Digjet flamuri i ISIS në mes të Prishtinës

Digjet flamuri i ISIS në mes të Prishtinës

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Në mes të Prishtinës, përpara bustit të heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti - Skëndërbeu, është djegur flamuri i ISIS, organizatës terroriste që po kryen masakra në Lindje të Mesme.Djegia e flamurit të organizatës famëkeqe është kryer, duke u bërë pjesë e iniciativës globale për të djegur simbolin
 • 16
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Polici shqiptar preshevar fiton gjyqin kundër gazetës serbe "Kurir"

Polici shqiptar preshevar fiton gjyqin kundër gazetës serbe "Kurir"

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Gazeta serbe "Kurir" ka shkruar një artikull me titull "vehapisti në policinë serbe" ose me titull origjinal "Vehabija u srpskoj policiji".Kjo gazeta ka akuzuar policin shqiptar që shërbente në pikën kufitare të Preshevës se është "vehapist".Madje në koopertinë të gazetës serbe është vënë nj
 • 19
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Policia e Kosovës feston sot 15 vjetorin e themelimit

Policia e Kosovës feston sot 15 vjetorin e themelimit

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Policia e Kosovës feston sot 15 vjetorin e themelimit. Me këtë rast Policia e Kosovës do të organizojë një ceremoni solemne, ku pritet të marrin pjesë presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, ministri Bajram Rexhepi, si dhe personalitete të tjera n
 • 16
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Vrasjet në kufirin Kosovë - Serbi, Beogradi kërkon takim urgjent me EULEX-in

Vrasjet në kufirin Kosovë - Serbi, Beogradi kërkon takim urgjent me EULEX-in

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviç ka kërkuar takim urgjent me përfaqësues të EULEX-it dhe të KFOR-it.Ai e ka kërkuar këtë takim, fill pas incidentit të rëndë të ndodhur në zonën e Kurshumlisë në Serbi, ku një polic serb humbi jetën dhe një shqiptar u vra e një tjetër
 • 11
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Një shqiptar nga Podujeva i plagosur brenda territorit të Serbisë?!

Një shqiptar nga Podujeva i plagosur brenda territorit të Serbisë?!

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Në orët e vona të se enjtes, një person e ka lajmëruar redaksinë e "Kohës Ditore" për një incident në kufirin me Serbinë, por ende nuk dihet saktë se çka ka ndodhur. Policia e Kosovës nuk ka dhënë shumë informata për këtë rast."Një person ka thënë që ka dalë me vëllanë në mal në zonën e Serbisë
 • 20
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Kyçur To Ngjarjet.com

Nuk keni llogari ende,ju lutem regjistroheni!

Ju duhet te kyceni qe te publikoni lajme

Publikime anonime nuk lejohen! Ju patejter te kyceni qe te publikoni lajme. Nuk keni llogari? Regjistrohu tani, eshte falas!