19
albeu 250 days para
albeu.com - Pas urdhër ndalimeve të shtatë personave dhënë nga Prokuroria e Përgjithshme, në lidhje me krijimin e një skeme mashtrimi me rimbursimin e medikamenteve, paraditen e sotme është arrestuar edhe drejtori i FSDKSH-së.Sa i takon skandalit të rimbursimit të ilaçeve, në orët e para të ditës është arr Komento
10
albeu 257 days para
albeu.com - Markelian Doçi, autori i vrasjes së Besnik Sulkut në ngjarjen e ndodhur të mërkurën në bulevardin “Zogu i I-rë”, ka vrarë edhe vëllanë e tij në Holandë.23-vjeçari ka pranuar gjatë marrjes në pyetje nga prokurorët e Krimeve të Rënda se është autor i vrasjes së Durim Sulkut, vrasje e ndodhur në R Komento
19
albeu 271 days para
albeu.com - Një person është sulmuar nga dy të rinj, mbrëmjen e djeshme në kryeqytet. Dy të rinj të armatosur, kanë tentuar të grabisin shtetasin me iniciale R.I 23 vjeç, duke e goditur me qytën e pistoletës.Policia e kryeqytetit është vënë menjëherë në ndjekje të personave të dyshuar, ku ka bërë të mundur Komento
16
albeu 304 days para
albeu.com - Partia Demokratike e degës lokale të Shkodrës ka zgjedhur për kandidat për kryetar të bashkisë së Vaut të Dejës Zef Hilën.Kryetari i PD-së së degës së Shkodrës Ramiz Çobaj tha se me këqtë kandidaturë Partia Demokratike shkon drejt fitores në Bashkinë e Vaut të Dejës.Kryetari i grupit të punë Komento
16
albeu 305 days para
albeu.com - Tashmë quhen skedina dhe në to vendoset parashikimi i sportdashësve për ndeshjet e futbollit.Mirëpo, ato që sot quhen “skedina” kanë ekzistuar edhe më parë, kur Shqipëria ishte në diktaturë.Vetëm se atëherë nuk quheshin “skedina”, por “Konkursi i parashikimeve sportive”.Në atë kohë kanë Komento
19
albeu 418 days para
albeu.com - Avancimi i projektit për gazifikimin e Shqipërisë, ka qënë në fokus të një takimi të mbajtur nga kryeministri Rama me një delegacion nga Azerbajxhani.Rama zhvilloi një takim me një delegacion nga Azerbajxhani, të kryesuar nga ministri i Industrisë dhe Energjisë, Natig Aliyev. Kryeministri u shp Komento
7
albeu 418 days para
albeu.com - Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Tiranës i ka akorduar kreut të Kuvendit Ilir Meta çmimin me motivacionin “Lideri i Forcës Politike në mbështetje permanente ndaj sipërmarrjes private”. Gjatë fjalës së tij në këtë aktivitet, Meta, tha se duhet bërë shumë për sipërmarrjen shqiptare, pasi vitet që ka Komento
18
albeu 422 days para
albeu.com - Një aksident me pasojë plagosjen e 5 personave ka ndodhur rreth orës 18:00, në aksin rrugotr Fushë- Krujë – Laç, pranë kryqëzimit të Patokut. Nga përplasja e dy automjeteve mësohet se kanë mbetur të plagosur Gjetë Brozi 50 vjeç, Marie Brozi 53 vjeç, Ferije Kalthi, Drita Çoba 47 vjeç dhe Hajrije Hyse Komento