KLSH kallëzon në Prokurori 7 ish- zyrtarë të ALUIZNI-t

KLSH kallëzon në Prokurori 7 ish- zyrtarë të ALUIZNI-t

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Dy ish-drejtorë dhe pesë ish-përgjegjës sektori të agjencisë së ALUIZNI-t Durrës janë kallëzuar penalisht në Prokurori nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për shpërdorim detyre.7-ish zyrtarët sipas KLSH-së kanë kryer legalizime të jashtëligjshme për 202 subjekte në zonat arkeologjike, pranë vijës
 • 11
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Shoku i Kumes: Gardianin grek do ta kisha vrarë edhe unë

Shoku i Kumes: Gardianin grek do ta kisha vrarë edhe unë

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Kudret Kume ishte një djalë i qetë dhe i urtë që kishte vetëm një pikë të dobët: dashurinë për nënën. Kështu shprehet 33- vjeçari nga Delvina Flaurent Gjoça i cili ka ndarë qelinë në Greqi për dy vite me Kumen i cili u torturua nga gardianët greke për vdekje.Gjoça thotë për Panoramën se gardian
 • 15
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Pas 23 vitesh arrestohet një gjyqtar për korrupsion

Pas 23 vitesh arrestohet një gjyqtar për korrupsion

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Forcat policore kanë arrestuar në kushtet e flagrancës një gjyqtar në qytetin e Korçës. Lajmi bëhet i ditur nga nga burime të Drejtorisë së Policisë së këtij qyteti. Sipas policisë gjyqtari Dhimitër Pojanaku 58 vjeç është vënë në pranga i akuzuar për korrupsion.Pojanaku sipas informacioneve të
 • 20
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Xhufi: Ja si do i 'ndryshojmë' tekstet e Historisë

Xhufi: Ja si do i 'ndryshojmë' tekstet e Historisë

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Qeveria shqiptare dhe ajo e Kosovës kanë nisur punen për unifikimin e teksteve mes dy vendeve, por njëherazi edhe për rishkimin përmbajtësor të tyre. Historiani Pëllumb Xhufi do të jetë pjesë e komisionit që do i rishkruajë dhe rishikojë tekstet e historisë për arsimin parauniversitar sëbashku me
 • 12
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Ish-deputeti i PD-së, Fatos Hoxha: Dyshimet e mia në udhëzimin e Lulzim Bashës

Ish-deputeti i PD-së, Fatos Hoxha: Dyshimet e mia në udhëzimin e Lulzim Bashës

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Fatos Hoxha, analizon dhe udhëzimin e ri të Kryetarit Lulzim Bssha për zgjedhjen e kryetarëve të degëve dhe të grupseksioneve të PD-së.Ish-deputeti Hoxha thekson se shkaku i dyshimit lidhet me të gjitha ato çfarë përfaqësojnë një pjesë e koordinatorëve që do t
 • 7
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Nis në Tiranë takimi për dramaturgjinë shqipe

Nis në Tiranë takimi për dramaturgjinë shqipe

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Në kuadër të kalendarit të përbashkët kulturor Shqipëri-Kosovë, i cili u nënshkrua më 13 shkurt 2014 mes Ministrisë së Kulturës të Shqipërisë dhe Ministrisë së Kulturës Rinisë dhe Sportit të Kosovës, në datat 15 dhe 16 Prill, 2014 Teatri Kombëtar në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës organizon “Ta
 • 5
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Reforma në ushtri, qeveria rregulla të reja për emërimet dhe largimet nga shërbimi

Reforma në ushtri, qeveria rregulla të reja për emërimet dhe largimet nga shërbimi

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Brenda këtij viti, qeveria “Rama” pritet që të përmbyllë të gjithë ndryshimet ligjore për të zhveshur nga kompetencat kreun e shtetit. Burime nga qeverua bëjnë të ditur për Portalin Albeu se shumë shpejt pritet që të miratohen në mbledhje një sërë ligjesh të rëndësishme. Projektligj "Për disiplinën
 • 11
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Ekskluzive/ Zbardhet plani i Ramës dhe Tahirit për të shkrirë Gardën

Ekskluzive/ Zbardhet plani i Ramës dhe Tahirit për të shkrirë Gardën

Nga albeu ne prej www.albeu.com

Kryeministri Edi Rama do të shkrijë Gradën e Republikës së Shqipërisë e cila ka mbrojtur personalitete e larta dhe rezidencat shtetërore. Nismat do të merren me propozim të Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.Në mënyrë ekskluzive, Portali Albeu mëson dhe listën projektligjeve të planifikuara
 • 5
 • Fsheh
 • Voto

Duhet të regjistroheni që ta votoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Duhet të regjistroheni që ta eliminoni këtë lajm,ju lutem regjistroheni tani!

Kyçur To Ngjarjet.com

Nuk keni llogari ende,ju lutem regjistroheni!

Ju duhet te kyceni qe te publikoni lajme

Publikime anonime nuk lejohen! Ju patejter te kyceni qe te publikoni lajme. Nuk keni llogari? Regjistrohu tani, eshte falas!